TURBODMYCHADLA

Příčiny poruch

Poruchy TURBODMYCHADEL:

90 % veškerých poruch turbodmychadel je způsobených následujícími příčinami: Nejčastější příčinou poškození turbodmychadel jsou opomenuté úlomky rotoru původního turbodmychadla v sacím traktu a na sítku váhy vzduchu, poté jejich následné nasátí nově namontovaným turbodmychadlem.

Další nejčastější poruchou je nedostatečné mazání  turbodmychadla zapříčiněno uvolněnými nečistotami v oleji.
Vniknutí cizího tělesa do turbíny nebo do kola kompresoru
Nečistoty v oleji!!!  ( Nepravidelná výměna oleje! Proto doporučujeme kompletní vyčištění olejové soustavy (Proplach- bez turbodmychadla).
Nedostatečný přísun oleje (tlak oleje /filtr, nečistoty usazené ve vaně a sítkách v olejové soustavě (VANA, NEBO OLEJOVÉ TRUBKY- dle typu motoru)).

Těmto poruchám lze předejít pravidelnou údržbou. Při provádění údržby vzduchového filtru je například zapotřebí dávat pozor, aby se do turbodmychadla nedostala žádná cizí tělesa.

Poškozené díly1

Geometrie

Pokud při jízdě se ozývá pískot, takto nemusí být nutně samotným turbodmychadlem. Doporučujeme nejdříve zkontrolovat těsnost vzduchového vedení od intercooleru, kde se objevují malé skulinky, které pak pískot způsobují také. Nicméně pokud to je turbodmychadlem, tak to znamená že v turbodmychadlu je poškozena část lopatky nejčastěji na sání.

V neposlední řadě se setkáváme s nedbalostí a nedodržením postupů k montáži turbodmychadla samotným mechanikem.

Email: turbo-repas@seznam.cz